Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів
Порядок прийому дітей до першого класу Половецького ліцею
Прийом учнів до1 класу початкової школи здійснюється з 6 років. (відповідно до статті 20 Закону України «Про загальну середню освіту»). Однак щорічною постановою Головного санітарного лікаря України про підготовку про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до відповідного навчального року уточнено вік майбутніх першокласників, зокрема визначено, що не можна приймати до школи дітей, яким не виповнилося 5 років 8 місяців.
Зарахування дітей до 1 класу початкової школи здійснюється на безконкурсній основі ( відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту»).
Психолог школи проводить співбесіду, яка містить запитання, що дають змогу пересвідчитись у достатньому рівні загального розвитку дитини, її функціональній готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення навчальних дисциплін. Знання з математики, вміння з читання, письма та іноземної мови не перевіряються (п.3.2. Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей до спеціалізованих шкіл). Можливість успішно навчатись забезпечується не відбором дітей, а створенням відповідних навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями школи.
Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.
У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.
Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:
1. Заява.
2. Копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
3. Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової
документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.
У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви можуть додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації. У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (за винятком п.2 переліку)
Згідно зістаттею 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.
Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу").
Переведення учнів між закладами освіти
1. Для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою. Керівник закладу освіти упродовж п'яти робочих днів з дати надходження такого звернення (запиту) має надати заявнику письмову відповідь (у тому числі шляхом надсилання її сканованої копії на електронну пошту заявника) про наявність чи відсутність вільних місць у певному класі та можливість чи неможливість зарахування учня до цього класу. У письмовому підтвердженні можливості зарахування дитини має бути зазначений кінцевий термін для подання заяви про переведення та особової справи учня.
2. До закладу освіти, з якого переводиться учень, подаються:
- заява про переведення одного з батьків учня (для учнів, які не досягли повноліття) або учня;
- письмове підтвердження або його сканована копія з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.
3. Упродовж одного робочого дня з дня отримання відповідних документів керівник закладу освіти зобов'язаний видати наказ про відрахування учня для переведення до іншого закладу освіти та видати особову справу учня.
4. Упродовж п'яти робочих днів з дня отримання від закладу освіти зазначених документів учень чи один із його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має подати до закладу освіти, до якого переводиться учень:
- заяву про зарахування;
- особову справу учня.
У такому випадку наказ про зарахування учня до закладу освіти має бути виданий упродовж одного робочого дня з дня отримання документів, визначених цим пунктом.
ЗГОДА НА ЗБІР ТА ОБРОБКУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ
ЗАЯВА ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДО 1 КЛАСУ
Директору ПоловецькогоЗЗСО І-ІІІ ступенів Кирисюк Т.В.
_________________________________
Проживаючої за адресою:
_________________________________
Телефон _______________________
З А Я В А
Прошу зарахувати мою (мого) доньку(сина)______________________________
________________________________________ «_____»_______________ ________ року народження
до ________класу .
Зобов’язуюсь надати особову справу та медичні документи.
______________ ______________
Дата Підпис